Yamaç Paraşütü Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz tüm soruları aşağıda cevapladık..

Uçuş süresi ne kadar?

Hava şartlarının durumuna göre yaklaşık uçuş süresi 25 dakika sürmektedir.

Yedek paraşüt var mı?

Yedek paraşüt tüm ile uçan herkeste bulunması gereken bir malzemedir. İki kişilik uçuşlarda limitler içerisinde yedek paraşüt vardır. Yedek paraşüt terazi dediğimiz ortak noktada hem pilot hem yolcunun bağlantısının yapıldığı yerde bağlı şekilde durmaktadır. Pilot kontrolünde atılmaktadır.

Uçmak için kilo ve boy sınırı var mıdır?

Bir paraşütün taşıyabileceği ağırlık sınırlı olduğundan, pilotlarımız ve yolcularının ağırlığı, hava koşulları da göz önüne alınarak dikkatlice eşleştirilir. Maksimum ağırlık sınırı 105 kilogram olmakla birlikte, bu sınır yolcumuzun form düzeyine göre değişiklik arz edebilmektedir.

Uçmak için yaş sınırı var mıdır?

Her yaştan kişiler yamaç paraşütü tandem uçuşlarına katılabilir. Genel olarak 5 yaşından 90 yaşına kadar insanlar uçmaktadır.

Nasıl kıyafet giymeliyim?

Giymeniz gereken rahat bir kıyafet ve sağlam bir çift ayakkabıdır (spor ayakkabısı gibi).

Uçuş için yanıma ne almalıyım?

Yaz aylarında uçuş süresince yanınızda güneş gözlüğünüzün bulunmasında fayda vardır. İlave olarak yanınıza su alabilirsiniz.

Uçmak için herhangi bir deneyime ihtiyaç olacak mı?

Yolcularımızın uçmak için özel bir eğitim almanıza gerek yoktur. Uçuştan önce deneyimli pilotların sizlere vereceği brifing ile kalkışta ve inişte neler yapmanız gerektiğini sizlere anlatacaktır. Kalkış sırasında birlikte hareket ederek bir kaç adımda gökyüzü ile buluşacaksınız. Tüm kontrol pilotlarımız da sizler uçuşun keyfini çıkartın.

Yamaç paraşütü uçuş sezonu ne kadar sürüyor?

Uçuş sezonu hava şartlarının durumuna göre oluşmaktadır. Kışında uçuşlarımız devam etmektedir. Fakat kar yağışı,yağmur ve sert rüzgarların etkisi ile uçuşlar yapılamamaktadır. Uçuş planı yapmadan önce hava durumunu teyit etmenizde fayda bulunmaktadır.

Bizde Yeriniz Hazır

Rezervasyon butonuna tıklayıp sadece 100₺ ödeyerek kesin rezervasyonunuzu yapabilir. Kalanı uçuş sırasında nakit yada kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Beni arayın butonuna tıklayarak formu doldurun, sizi arayıp en iyi fiyatları sunalım.

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldurup gönder butonuna tıklayın, sizi arayıp bilgi ve en iyi fiyatımızı verelim.

Yamaç Paraşütü en iyi fiyat için bizi mutlaka arayın