12 Adalar tekne turları


Kelebekler Vadisi Gemiler Koyu Şövalye Adası Gösün Koyu Taşkaya Koyu
Kızıl ada Yassıca Adalar Zeytin Ada Tersane Adası Domuz Adası Hamam Koyu 

Kelebekler Vadisi

Kelebek Vadisi’ne kara yolu ile ulaşmak zor olduğundan tekne turunu tavsiye ediyoruz. Ancak gezginler ve kamp kurmak isteyenler için kara yolu ulaşım için daha iyi.

Gemiler Koyu

Gemiler Adası’nın karşısında yer alıyor ve diğer birçok koy gibi size müthiş bir doğa güzelliği ve huzur sunuyor. Gemiler Adası, Bizans’tan kalma birçok kiliseyi barındırması ile çok özel bir ada. 

Şövalye Adası

Rodos şövalyelerinin korkusuzca savaştıkları bu adada kurulan günümüz sosyal tesisleri sizlere güzel bir gün geçirmeniz için her türlü imkanı sağlamaktadır.

Gösün Koyu

Antik mezarların ve antik tiyatroların merkezi haline gelen bu adada tarihin tozlu sayfaları arasında kaybolmaya hazır olun. Güney kesimde yer alan bu adada çok eğleneceksiniz.

Taşkaya Koyu

Doğanın deniz ile buluşmasının naçizane örneklerinden olan bu koyda yer alan lokantalarda oldukça güzel bir yemek veya tatlı yiyebilirsiniz. Ücretlerin oldukça makul seviyelerde olduklarını belirtmekte fayda var.

Kızıl ada

Burada turumuz kapsamında gerçekleşecek olan yüzme aktivitelerimizi yapmaktayız. Bu aktivitelerin yanında adada tek olarak bulunan eski deniz feneri yapısını görme şansını bulabilirsiniz.

Yassıca Adalar

Bir başka yüzme aktivitemizi de 4 adet minik adadan oluşan yassıca adalar arasında gerçekleştirerek siz değerli misafirlerimizin yüzme yoluyla adalar arasında Seyehat etmelerine olanak sağlamaktayız.

Zeytin Ada

Yassıca Adalara oldukça yakın olan bu adada eski Osmanlı yapılarından birkaç tanesini görme şansı bulabilirsiniz. Ayrıca bu ada 12 adalar turumuzda gezeceğimiz duraklar içerisinde özel mülkiyet sınırları içerisinde olan tek adadır. Bu nedenle bazı tarihi alanlara girişlerde ücret istenebilir.

Tersane Adası

12 adalar tekne turu kapsamında uğrayacağımız en büyük ada olan Tersane adasında Rus imparatorluklarından kalan birçok yapıyı ve diğer kalıntıları ziyaret edebilir tarih bilginizi geliştirebilirsiniz.

Domuz Adası

Tur kapsamında teknemizin demir atacağı bir başka ada ise eski zamanlarda domuz familyasına ait birçok türü aynı adada bulunduran Domuz adasıdır.

Hamam Koyu

Turumuz ham ücretine dahil olan yemek hizmetimizi bu adanın eşsiz tarihi kalıntıları ve doğası eşliğinde vereceğiz. Yemek servisimiz seçtiğiniz tekne ye bağlı olarak genellikle Açık büfe olarak alacaksınız.Rus devletlerinden kalan birçok yapıya ve kalıntıya sahip çıkan adada birçok güzel yeri gezecek ve nefis bir yemek yiyeceksiniz.